OneTaKe.Tr.Gg Forum Yardım
Sitemizden Daha İyi Faydalanmak İçin Üye Olunuz yada Giriş Yapınız
Photoshop da Sarmal Çizgili Grafik Yapma Uyeoll10
Sitemize MODeratör ALınacaktır Herkes Başvurabilir
Sitemizden Daha İyi Faydalanmak İçin Üye Olunuz yada Giriş Yapınız
Photoshop da Sarmal Çizgili Grafik Yapma Uyeoll10
Sitemize MODeratör ALınacaktır Herkes Başvurabilir
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bilişim Ve internet

AnasayfaiLetisimLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Photoshop da Sarmal Çizgili Grafik Yapma

YazarMesaj
onetake
Co-Admin
Co-Admin
onetake

Paylasim Gücü : 56160
Aktiflik :
Photoshop da Sarmal Çizgili Grafik Yapma Left_bar_bleue520 / 999520 / 999Photoshop da Sarmal Çizgili Grafik Yapma Right_bar_bleue

UYaRı SeViYeSi : Uyarı YoK

Photoshop da Sarmal Çizgili Grafik Yapma Empty
MesajKonu: Photoshop da Sarmal Çizgili Grafik Yapma   Photoshop da Sarmal Çizgili Grafik Yapma EmptyPerş. Eyl. 17, 2009 9:38 pm

Öncelikle 40x40 boyutunda bir sayfa açıyoruz ben örnek olarak 40x40 kullandım siz istediğiniz ebatları kullanabilirsiniz fakat dikkat edeceğimiz durum ebatlar aynı uzunluk ve aynı genişlikte olmalı çift rakam kullanmalıyız örnek

22x22 30x30, 36x36, 40x40, 50x50, 60x60 gibi evet sayfamızı açalım

şimdi bize yardımcı olması için cetveli aktif hale getirelim bunun için (CTRL+R) tuşlarını kullanabilirsiniz yada menüden View =>Rulers tıklayıp açabilirsiniz ve çetvelin üstüne gelip sağ tıklayıp pixels seçeneğini seçin bu araç sayesinde açtığımız sayfanın ortasını görebileceğiz.

Önce gradient ile bir layer'e zemin rengimizi verelim örnek

arka plan rengimizi belirledikten sonra bir "layer" daha oluşturup onun üstünde çizim yapıcaz

ilk olarak Açtığınız sayfayı kendinize olabildiğince yaklaştırın ve sol menüde bulunan

polygonal lasso tool arcını seçin

üstteki resimdeki aracı seçtikten sonra çizime başlayacağımız nokta seçtiğimiz ebatın yarısı ben 40x40 pixel çalıştığım için 20 pixelden başlıcam çizimi yaparken (Shift) Tuşuna Basılı Tutun resimle inceleylim dana iyi anlamak için

20 pixelden 20 pixele çizim yaptım ikinci çizimi de köşeden köşeye başlayarak yine resimin ortasından yani 20 pixelden hesaplıyoruz örnek resim

üstteki resimde tam köşeden köşeye gözükmüyor fakat siz çizerken tam köşelerden çizin.

buradan sonra çizdiğiniz layer'e renk verebilir yada gradient uygulayabilirsiniz benim kullandığım zemin rengi kırmızı tonunda olduğu için ben beyaz renk kullandım ve %60 saydamlık verdim örnek

Sonuç olarak %60 saydamlık uygulayınca alttaki sarmal grafiğimiz orataya çıkıyor

Anlatmak biraz yorucu oldu benim için ama elimden geldiğince kolay olmasına gayret ettim takıldığınız yer olursa bu konuda sormaktan çekinmeyin videolu bir anlatım yapmak isterdim ama Adobe Captivate nedense bir türlü çalışmadı sanırım işletim sisteminde bir sorun var yaparsam onuda eklerim şimdiden kolay gelsin PSD sini eklemiyorum ozaman alıştırma yapmadan direk onun üstünden uygulama yapıyor insan zaten eliniz alışınca çok kolay gelmeye başlayacaktır.

Tabi benim Ps um yok diye arkadaşlar canını sıkmasın bu uygulamayı çevrimiçi olarak yapan siteler var benim bildiğim yerlerden birisi olan stripegenerator sitesinden faydalanabilirsiniz. Hoşcakalın...
http://www.onetake.tr.gg
onetake
Co-Admin
Co-Admin
onetake

Paylasim Gücü : 56160
Aktiflik :
Photoshop da Sarmal Çizgili Grafik Yapma Left_bar_bleue520 / 999520 / 999Photoshop da Sarmal Çizgili Grafik Yapma Right_bar_bleue

UYaRı SeViYeSi : Uyarı YoK

Photoshop da Sarmal Çizgili Grafik Yapma Empty
MesajKonu: Geri: Photoshop da Sarmal Çizgili Grafik Yapma   Photoshop da Sarmal Çizgili Grafik Yapma EmptyPerş. Eyl. 17, 2009 9:39 pm

yorumlarınızı bekliyorum
http://www.onetake.tr.gg

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Photoshop Bayrak butonu Yapma
» Grafik Ve 3D Tasarım Programları
» PhotoshopTa Su Damlası yapma
» Photoshopta arkaplan yapma
» Photoshopta Su Damlası Yapma